Pozadí snímku

Je to doma!

Domácí zdravotní péče dostane pro příští rok o 30 % navíc.

Pozadí snímku

NOC VENKU 21. 11. 2019 ve Val. Meziříčí

Zažijte na vlastní kůži, co pro člověka bez domova znamená v zimě přečkat noc!

Pozadí snímku

charitní obchod KOMPOOT

Pozadí snímku

Práce, která tě bude stopro bavit!

Zažijte Noc venku! Zažijte Noc venku!

Zažijte Noc venku!

Možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, co pro člověka bez domova znamená přečkat noc v zimě a pod širým nebem, budete mít ve čtvrtek 21. 11. 2019. Naše Charita se již počtvrté připojuje k celorepublikové akci Noc venku.

12. 11. 2019
Domácí zdravotní péče dostane pro příští rok o 30 % navíc, Charita ukončuje stávkovou pohotovost Domácí zdravotní péče dostane pro příští rok o 30 % navíc, Charita ukončuje stávkovou pohotovost

Domácí zdravotní péče dostane pro příští rok o 30 % navíc, Charita ukončuje stávkovou pohotovost

Zhruba o 30 % více peněz by měl dostat v příštím roce segment domácí zdravotní péče. Ukazují to propočty odborníků z organizací, které přes půl roku o podmínkách financování vyjednávaly se zdravotními pojišťovnami, ministerstvem zdravotnictví i samotným premiérem.

7. 11. 2019
Vánoční balíček pro děti z Ukrajiny Vánoční balíček pro děti z Ukrajiny

Vánoční balíček pro děti z Ukrajiny

Akce Vánoční balíček spočívá v jednorázovém obdarování dětí z ukrajinských dětských domovů a sociálně slabých rodin v době Vánoc.

21. 10. 2019
Šalplachta: Jíme 50x více cukru než naše babičky. Asi tolikrát se zvýšil výskyt Alzheimera Šalplachta: Jíme 50x více cukru než naše babičky. Asi tolikrát se zvýšil výskyt Alzheimera

Šalplachta: Jíme 50x více cukru než naše babičky. Asi tolikrát se zvýšil výskyt Alzheimera

Ve čtvrtek 10. 10. 2019 se v prostorách freskového sálu na zámku Žerotínů uskutečnila přednáška týkající se prokázaných souvislostí mezi stresem, mozkem, imunitou, trávicím traktem a střevními bakteriemi. Přednášel psychoterapeut Michal Šalplachta.

17. 10. 2019
Valašská zabíjačka v Domě pokojného stáří Valašská zabíjačka v Domě pokojného stáří

Valašská zabíjačka v Domě pokojného stáří

Zpočátku to byl jen bláznivý nápad, zasnění se nad projektem společnosti Sodexo Pass ČR „Plníme přání seniorům“. Postupem času v nás rostlo nejen nadšení, ale i obavy: Jak to udělat, aby si to klienti co nejvíce užili? Nepřecenili jsme svoje síly?

16. 10. 2019
Jak probíhal Den otevřených dveří v "Zastávce" Jak probíhal Den otevřených dveří v "Zastávce"

Jak probíhal Den otevřených dveří v "Zastávce"

V Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež - Zastávka ve Valašském Meziříčí jsme otevřeli dveře široké veřejnosti.

11. 10. 2019
Nebojme se o psychických problémech mluvit otevřeně, vyzvali lidé se zkušeností s duševním onemocněním na besedě Nebojme se o psychických problémech mluvit otevřeně, vyzvali lidé se zkušeností s duševním onemocněním na besedě

Nebojme se o psychických problémech mluvit otevřeně, vyzvali lidé se zkušeností s duševním onemocněním na besedě

V úterý 1. 10. 2019 se v prostorách salonku kavárny Café Tucan uskutečnila beseda s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním. Hlavním cílem bylo ukázat, že život s touto nemocí nekončí a že i s ní se dá žít kvalitně a plnohodnotně.

11. 10. 2019
I ve Valašském Meziříčí je k vidění výstava o životě a problémech pěstitelů kakaa I ve Valašském Meziříčí je k vidění výstava o životě a problémech pěstitelů kakaa

I ve Valašském Meziříčí je k vidění výstava o životě a problémech pěstitelů kakaa

Od soboty 5. do 12. října se ve Valašském Meziříčí uskuteční výstava fotografií „Cena kakaa“ o životě a problémech pěstitelů kakaa, do které se zapojují desítky dobrovolníků po celé ČR.

7. 10. 2019
Vlajka Evropské unie
Obsah a koncepce webových stránek vznikly za podpory projektu Profesionalizace Charity Valašské Meziříčí reg. číslo CZ.03.3.48/0.0/0.0/15_031/0001895 financovaného z prostředků Evropského sociálního fondu a prostředků ze státního rozpočtu ČR.