30 LET S VÁMI

Rok 2022 je pro Charitu rokem jubilejním. Před 30 lety byla v našem regionu po nucené pauze obnovena charitní činnost.

 

30 let představuje téměř polovinu života. Je to takový přelomový věk, mládí i se všemi jeho klady i zápory už má člověk téměř definitivně za sebou, stáří je ještě daleko. Je to tedy čas, kdy má člověk dostatek sil na sobě pracovat a rozvíjet se.

A jak je to s organizací? Myslím, že podobně. Ti z nás, kdo zažili počátky naší Charity (no, spíše pubertu, protože nejdéle sloužící zaměstnankyně nastoupila až v roce 1999) si ještě dost dobře pamatují hledání a tápání, jak by služby měly fungovat, co k tomu potřebují za „papíry“, kde na to vezmou finance a hlavně kdo v těchto ne ještě  úplně profi službách bude chtít vlastně pracovat. A to ani nemluvím o tom, za jakou mzdu i za jakých podmínek.

Věřím, že tyhle problémy už snad máme za sebou nebo alespoň z velké části. Dnes už všichni víme, že podstatou pro poskytování kvalitních sociálních služeb není jen moderní materiální zázemí (i když bez toho všeho to taky nejde), ale především nadšení a spolehliví zaměstnanci, kteří o své práci s klienty do hloubky přemýšlejí a pomáhají i těm, na které ostatní skoro zapomněli.

Jsou to všichni, kdo na  svých bedrech nesou celé charitní dílo. Právě pracovníci Charity jsou těmi, kdo DÁVAJÍ LIDEM NADĚJI A VRÁCÍ LÁSKU SVĚTU, jak deklarujeme v našem mottu. Proto tedy třicetileté výročí naší organizace je plným právem výročím nás všech, kteří tu kdy pracovali a pracují. Je oslavou naší každodenní práce s klienty, sponzory, donátory, obcemi a dalšími institucemi a vlastně i s celou veřejností. Buďme tedy všichni i nadále hrdými a profesionálními šiřiteli pomoci a podpory nemocným, starým, chudým, opuštěným i jakkoliv opomíjeným a nebojme se činnost naší Charity i všude propagovat. Myslím, že máme být na co pyšní.

 

Naděžda Gilarová, zástupce ředitele